Kaymaz Halı Modelleri Döşemealtı - Antalya

Kaymaz Halı Modelleri Döşemealtı - Antalya

Kaymaz Halı Modelleri Döşemealtı - Antalya

Evlerimizin en önemli aksesuarları olarak kabul edilen halılar birçok farklı modelde üretilmektedir. Farklı dokuda ve desende binlerce hatta yüzbinlerce modele sahip olan halılar içerisinde özellikle kullanım güvenliği sunan kaymaz halı modelleri en popüler modeller arasında yer almaktadır.

Kaymaz Halı Nedir? Modelleri ve Fiyatları ise günümüzde sıkça tercih edilen bu modeller için oldukça merak konusudur. Zemininde özel pürüzlü yapıya sahip olan bu halılar birçok farklı desen ve renk seçeneği ile kullanıcılarına sunulmaktadır.

Kaymaz Halı Nedir?

Kaymaz halı nedir? Sorusunu ele alacak olursak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oldukça uzun bir tarihçeye sahip olan halılar son moda trendlerine ulaşmayı başarmıştır. Kaymaz halı olarak nitelendirilen bu halıların tabanları özel jel tabanlı olarak üretilmektedir.

Diğer halı çeşitlerine göre zemin ile ciddi bir sürtünme kuvveti uygulayan bu halılar yüzeyde hareket etmeyeler hem kullanım kolaylığı hem de güvenli kullanım sağlamaktadır.

Eski halılara göre kayma ihtimali neredeyse hiç olmayan bu halı türleri özellikle küçük çocukların bulunduğu evlerde düşüp yaralanma riskini de en aza indirmektedir.

Kaymaz Halı Modelleri

Özellikle günlük hayatta neredeyse birçok kişi hayatında bir kez halıların azizliğine uğramıştır. Halıların kayması ile sık sık yaşanan ufak kazalar son teknoloji kaymaz halı modelleri sayesinde tarihe karışmıştır.

Hem kaymaması hem de yüzeye yapışması sayesinde kaymaz halı modelleri güvenli kullanım ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kaymaz halı modelleri jel taban kullanılarak tasarlanan modeller olması nedeniyle özellikle çocuk odalarında ve genellikle gün içerisinde fazla hareket edilen alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Kaydırmaz özelliği sayesinde çocukların koşarken halıların kayması ile oluşan kaza riski de ortadan kalkmaktadır.

Yeni kaymaz halı modelleri lateks tabana sahip halı çeşitleridir. Bu özellikleri sayesinde zemine tutunma direnci göstermektedir. Zemini tam olarak kavrama özellikler sayesinde güvenli bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

Ancak bu halıların sahip olduğu özellikler içerisinde kolay kullanıma olanak sağlayan tek özellik lateks tabana sahip olmaları değil aynı zamanda kolay yıkanabilir özelliğe sahip olmaları da kolay kullanım sağlamaktadır.

Birbirinden farklı renk ve desen seçeneklerine sahip olan kaymaz halı modelleri uzun süreli kullanım sağlaması ve kolay temizlenebilir olması sayesinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Sadece odalarda değil aynı zamanda banyolarda da sık sık tercih edilmektedir. Banyo kaydırmaz halı çeşitleri özellikle fayans yüzeylerinin sahip olduğu parlak ve kaygan yapı nedeniyle güvenlik sağlamaktadır. Banyolarda en çok yaşanan kazalar kayma nedeniyle görülmektedir. Ancak kaymaz halı modelleri sayesinde bu olası kazalar önemli ölçüde engellenmektedir.

Kaymaz Halı Nasıl Yıkanır?

Kaymaz halı modellerinin sahip olduğu en önemli özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmasıdır. Makinede yıkanabilen bu ürünlerin yıkama koşullarına uyulması halinde uzun yıllar boyunca kullanılabilmekte olan kaymaz halı modellerini kullanan kişiler kaymaz halı nasıl yıkanır? Sorusunun cevabını da merak etmektedirler.

Kaymaz halıları makinede yıkarken sentetik veya hassas yıkamada yıkamak gerekmektedir. Mümkün olduğunca 30 derece ve 40 derece su sıcaklığında bulunan programlara atılması ve en düşük devirde sıkma yapılması gerekmektedir.

Ürünler dijital baskı yöntemiyle hazırlandığı için yıkadıktan sonra doğrudan güneş ışığına maruz kalacak şekilde kurutma yapılmaması da gerekmektedir. Yıkama koşullarına ve kurutma koşullarına dikkat edilmesi halinde uzun yıllar boyunca herhangi bir bozulma söz konusu olmadan kullanılmaları mümkündür.

Kaymaz halı modelleri arasından istediğiniz modeli Onur AVM Home Antalya Konyaaltı şubesinden alabilirsiniz. Antalya’da birçok ilçede hizmet vermekte olan Onur Home AVM en kaliteli ürünleri ile hizmetinizde.

Paylaş
Telefon
WhatsApp
Instagram