Fon Perde Modelleri Döşemealtı - Antalya

Fon Perde Modelleri Döşemealtı - Antalya

Fon Perde Modelleri Döşemealtı - Antalya

Döşemealtı Fon perdeler pencere önlerinde kullanılan hem dekoratif hem de işlevsel modellerdir. Özellikle gündüz ışığı azaltmak, uyku kalitesini azaltmak gibi sebeplerden ötürü kullanılmaktadır. Farklı gereksinimlere ve ihtiyaçlara yanıt verebilmek için bu modeller birbirinden farklı renklere ve motiflere sahiptir.

Bunların her birini incelerseniz, aralarından size en uygun olanlarını kısa sürede bulabilirsiniz. Takacağınız odaya göre planlarsanız, uzun seneler boyu yararlanabileceğiniz fon perdeler edinebilirsiniz.

Fon Perdelerin Özellikleri Nelerdir?

Perdeler her ne kadar dekoratif olarak düşünülse de aslında işlevsel yapıları da vardır. Fon perde özellikleri hakkında genel bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ana hatları ile bunlardan aşağıda olduğu gibi bahsedilebilir:

 1. Dayanıklı bir yapısı vardır.
 2. Temizliği kolay şekilde yapılabilir.
 3. Farklı renk ve motif seçenekleri vardır.
 4. Farklı boyutlarını bulmak mümkündür.
 5. Işığı büyük ölçüde geçirmez.

Böylece ortamlara büyük bir kullanışlılık kazandırır.

Fon Perdeler Nerelerde Kullanılabilir?

Fon perde kullanım alanları çok geniş bir yapıya sahiptir. Eğer bunları genel olarak nerede kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, aşağıda olduğu şekilde bahsedilebilir:

 1. Salon
 2. Yatak Odası
 3. Oturma Odası
 4. Çocuk Odası
 5. Misafir Odası
 6. Galeri Boşluğu
 7. Patron Odası
 8. Ofis Perde

Fon perdeler bu bakımdan sadece yaşam alanlarında değil, aynı zamanda iş yerlerinde de sorunsuz bir şekilde kullanım görebilir.

Fon Perde Ortama Neler Kazandırır?

Eğer sizin için doğru bir fon perde seçerseniz, yaşam alanınıza birçok avantaj kazandırır.  Fon perdeler avantajları arasında şu gibi maddeler bulundurur:

 1. Fon perde, odada bulunan güneş ışığını bloke etmeye yardımcı olur. Böylece içeri giren ışık iyi bir şekilde kontrol edilebilir.
 2. Işığı etkili şekilde kapatabildiği için uyku kalitesini arttırmaya yardımcı olur.
 3. Film gecesi yapmak istiyorsanız, dışarıdan gelen ışıkları etkili şekilde keser.
 4. Güneş ışığını önemli şekilde engellediği için, mobilyaların uzun süre güneş ışığına maruz kalmasını engeller.
 5. Bulunduğu ortama yeni bir renk, atmosfer kazandırır.

Bu bakımdan fon perdeler, yaşam alanlarında verimli bir şekilde kullanım görebilir.

Fon Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer aldığınız fon perdeleri uzun süre verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar vardır. Bunlar genel hatları ile aşağıda olduğu gibi başlıklar halinde verilebilir.

Kalite

Her fon perdenin kalitesi farklılık gösterir. Aldığınız ürünü uzun yıllar boyunca verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız birinci sınıf olmasına özen gösterilmelidir.

Boyut

Fon perdeler farklı pencerelere göre imal edilir ve bu nedenle boyutları standart değildir. Eğer aldıktan sonra çok küçük veya büyük gelmesini istemiyorsanız, önceden hesaplamak önerilir. Böylece nasıl durduğu daha iyi bir şekilde görülebilir.

Malzeme

Fon perdelerin malzemeleri birbirlerine göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla satın almadan önce hangi malzemeden imal edildiği de bilinmelidir. Zira malzeme hem dayanıklılığı hem de yıkama koşullarını etkiler.

Kalınlık

Her fon perdenin kalınlığı farklılık gösterebilir. Bu nedenle sahip oldukları güneş engelleme özelliği aynı değildir. Dolayısıyla satın almadan önce ne kadar kalın olduklarına da bakmanız, ihtiyacınıza göre bir karar vermeniz önerilir.

Fon Perde Fiyatları Ne Kadar?

Fon perde fiyatları farklı etmenlere göre belirlenmektedir. Bu bakımdan boyut, kalite ve malzeme önemli unsurlardır. Dolayısıyla perdeden perdeye fiyatlar farklılık gösterebilmektedir.

Eğer uygun fiyata en kaliteli çözümleri arıyorsanız, Onur Home AVM size aradığınız fırsatları sunmaktadır. Hizmetlerimiz üzerine bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Paylaş
Telefon
WhatsApp
Instagram